upekah (upekah) wrote,
upekah
upekah

Арт-проект «Нова Українська класика»«Мистецтво для майбутнього»

Культурна спадщина України , безумовно багата. Але досягнення минулого, повинні розвиватися і чинити більший вплив на сучасне і майбутнє українське мистецтво. З метою розвитку майбутнього українського мистецтва необхідне створення нового класичного стилю в декоративно-прикладному мистецтві України. Потрібен стиль, який об’єднає декілька всесвітньо відомих українських орнаментальних образотворчих стилів, в один новий універсальний і легко впізнаваємий український стиль . Класичним цей стиль можна буде назвати завдяки тій просвітницько-виховної функції , яку він буде виконувати в українському арт-просторі. Побачивши виріб, виконаний в цьому стилі, людина з будь-якої точки земної кулі скаже - «Так, це зроблено в Україні!»


Мета проекту - створення нового класичного стилю в декоративно-прикладному мистецтві України. Цей стиль повинен стати об'єднуючим початком для багатьох ювелірів і художників України, і можливо буде однією із складових частин майбутньої Національної Ідеї України .
«Нова Українська класика» буде носити яскраво виражений національний характер, тому, основою для розробки нового класичного стилю повинні стати найбільш яскраві стилістичні та орнаментальні рішення з нематеріальної культурної спадщини України:


1) Петриківський розпис2 ) Косівська і Опішнянська кераміка

3 ) Українське барокоТакож необхідно врахувати блискучий досвід подібного роду, втілений ювеліром Федором Рюкертом. Під його керівництвом були розроблені ідеї та орнаменти "російського модерну" в декоративно-прикладному мистецтві кінця 19 початку 20 ст.Новий класичний стиль повинен нести в собі ідеї народних українських мотивів, елементи "шкільних" рішень Українського бароко і пожвавлюватися впливом ідей стилю модерн.


Очікувані результати та створювані продукти: Створені нами ексклюзивні твори ювелірного мистецтва, стануть основою для наслідування і подальшого розвитку ідей «Нової Української класики» в образотворчому мистецтві України.


Сім'я Коваль вже в трьох поколіннях розвиває і вдосконалює ювелірну майстерність. За неповні 40 років роботи в нашій творчій майстерні, було створено безліч складних ювелірних творів в різних художніх стилях. Практичний досвід роботи, накопичений нашою сім'єю за ці роки, складно переоцінити. Успішній реалізації проекту, сприятиме отримана мною вища освіта за спеціалізацією «Мистецтвознавець експерт». Я і мій батько можемо розробити і втілити ідею нового класичного стилю в ряді ексклюзивних ювелірних виробів.


Ювелірні вироби зроблені в нашій ювелірній майстерні можно побачити в цьому блозі, а також на нашій сторінці в Fasebook:

https://www.facebook.com/Koval.Jewels

В доданих фотографіях представлені дві роботи в яких я намагався відтворити дух Української орнаментики та стилю. Це спроба пошуку Нової Української класики.

Перша робота: диптих «Шевченко – поет і художник», присвячений 200-й річниці с дня народження Тараса Шевченка. Зроблений зі срібла, міді, ювелірної емалі, коштовного каміння, дерева та позолоти.Друга представлена робота: дорогоцінний німб до старовинної ікони Божої матері «Іверської». Зроблений зі срібла та ювелірної емалі.З повагою, Мартін Коваль
Тел.: +380504452696

Skype: Upekah

e-mail: upekah@gmail.com
Tags: Арт-проект, Нова Українська класика, розвиток мистецтва
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment